Selimiye Mahallesi 64098 Cadde No: 25 Şehitkamil/GAZİANTEP

KEHRİBAR NEDİR?

KEHRİBAR NEDİR?

Çağlar öncesinde çam ağaçlarından sızan reçinelerin fosilleşmesiyle oluşmuş, süs ve birçok eşyanın yapımında kullanılan sarıdan kızıla doğru birçok renk çeşidi bulanan, her hangi bir cisim ile sürtünmeyle oluşan elektriği başka bir küçük cisme yaklaştırdığınızda onu direkt kendine çeken yarı şeffaf bir maddedir.

Kehribar’ın oluşumu ise ağaçlarda reçinenin fosilleşmesiyle birlikte reçinelerin ya bulunduğu ağaç ile ya da reçinenin alınarak delta veya denize taşınmasıdır.

Üzerinden binlerce milyonlarca yıl geçen ve birçok dış etkene maruz kalan reçine büyük kütleler haline dönüşmüştür. Ve süre ve etkenler ile birlikte sert bir yapıya bürünmüştür. Bu etkenlerden olumsuz etkilenerek tam oluşumunu sağlayamayan kehribarlarda bulunmaktadır. Tam olgunluğa ulaşamamış kehribarlara ise kopal denir. Olgunlaşmamasının en büyük sebebi yeterince basınç ve sıcaklıkta bulunmamasıdır.

Kehribarın günümüzde en kaliteli olarak elde edilen yeri baltık ülkeleridir. Kaliteden kastımız ise kehribarın tam olgunluğa ulaşmasıdır. Burada çıkan kehribar fazla olduğundan dolayı birçok eşya yapımında da kehribar kullanılmaktadır.

Sitemizden siz değerli müşterilerimize sunduğumuz kehribar tesbihler bulunmaktadır. Bir kehribardan yapılan en güzel şey tesbihtir. Ve kehribar tesbih sanatı zor bir iş olduğundan dolayı, bu işte profesyonelleşmiş tesbih ustaları önde gelmektedir. Osmanlı Dönemin’den günümüze kadar gelen kehribar tesbih, bugün de bir sanat eseri olarak anılmaktadır.

Kehribarın Tesbih, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kehribarın Whatsapp Bilgi Hattı

Kehribarın Tesbih, Narsı Gümüş Tesbih, Gaziantep Tesbih