Selimiye Mahallesi 64098 Cadde No: 25 Şehitkamil/GAZİANTEP

DAMLA KEHRİBAR

DAMLA KEHRİBAR

Damla Kehribar, Litvanya, Polonya, Ukrayna, Dominik ve Meksika sınırları gibi ülkelerin sınırdan çıkarılır. Yerin altından ya da su altında da oluşabilir. Bunların yanında merak edilen bir konu olan orijinalliği nasıl anlaşılır konusuna değineceğiz.

Orijinal damla kehribarı renginden anlayabilirsiniz. Ya da tuzlu suda yüzdürerekte anlaşılabilir. Son olarakta ultra viole ışıklar ile gerçek mi değil mi olduğu anlaşılabilir. Tabii ki bunlarda kesin sonuç vermeyecektir.

Çünkü pres dediğimiz ürünlerde içerisinde kehribar barındırdığından dolayı yanıltma olabilir. Orijinal kehribarın keskin renk geçişleri olmaz. Sesinden de gerçekliği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Tuzlu su deneyinde ise çözünmüş tuzlu suyun içine orijinal damla kehribar tanesini attığınızda suyun üzerine çıkacaktır.

Bazı durumlarda kütlesi düşük olan pres tanesinde suyun üzerine çıkacaktır. Kehribar için yanlış bilinen bir deneyde yanma testidir. Eskilerde yanan taş olarak bilindiğinden dolayı bu testi uygulamamanızı öneririz. Son bir bilgi olarak ise yanmayacak bu gruptaki ürün sıkma kehribardır çünkü ayrılmamışı için birleştirilir.

Kehribarın Tesbih, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kehribarın Whatsapp Bilgi Hattı

Kehribarın Tesbih, Narsı Gümüş Tesbih, Gaziantep Tesbih