Selimiye Mahallesi 64098 Cadde No: 25 Şehitkamil/GAZİANTEP

KEHRİBAR TAŞI ÖZELLİKLERİ

KEHRİBAR TAŞI ÖZELLİKLERİ

Tarihi araştırmalarda en çok başvurulan ürün fosillerdir. Fosillerin geçmişi ise milyon yılları bulabilmektedir. Fosiller özellik olarak petrol gibi madenlerde meydana çıksa da farklılık gösterebilir. Bunun en güzel örneği kehribardır. Fosil özellik olarak bir taştır. Ve reçinenin fosilleşmiş halidir. Kehribarların içinde yer yer canlılarında fosilleştiği görülmüştür.

Kehribar yapı olarak incelendiğinde çok fazla dikkat çeken hafif bir taştır. Saydamlığı ise yumuşaklığı ve hafifliğini kanıtlar niteliktedir. Kehribar genellikle sarı renkli olur. Tabii ki bunun tonları vardır.

Kehribar taşının günümüzde de bilindiği gibi sağlık açısından birçok faydası olduğu bilinmektedir. Hatta bundan dolayı şifalı taş ismi olarakta bilinmektedir. Kullanıldığı yerler ise tesbih, takı, aksesuar gibi alanlarda insanların rahatça taşıyabileceği alanlar bulunmaktadır. Kolye gibi ürünler boğaz kısmında olduğundan dolayı guatr, troid bezi gibi rahatsızlıklara faydası olduğu bilinenler arasındadır. En bilinen özelliği ise alerjik hastalıkları iyileştiği görülmüştür.

Kehribar taşının sağlık açısından önemi yadsınamaz bir gerçektir. İyi geldiği başlıca hastalıklara göz atacak olursak, kehribarın ruh sağlığı açısından insanları rahatlatma gibi bir özelliği mevcuttur. Bunun yanı sıra depresyon gibi etkileri ortadan kaldırır ve pozitif enerji depolamanızı sağlar.

Kullanıldığı alanlara değinecek olursak, süs eşyası olarak ya da aksesuar olarak birçok yerde kehribar kullanılmaktadır. Hem sağlık açısından hem de görsel açıdan mükemmel olan bu taşın oluşumu uzun yıllar sürdüğünden dolayı sahteleri ya da benzerleri de piyasaya sürülmektedir. Bu gibi durumlar için daha önceki yazılarımızda orijinal kehribar nasıl anlaşılır konusuna değinmiştik.

Kehribar tesbih olarak mükemmel görsele sahip olması sebebiyle çok sık şekilde kehribar tesbih görebilirsiniz.

Kehribarın Tesbih, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kehribarın Whatsapp Bilgi Hattı

Kehribarın Tesbih, Narsı Gümüş Tesbih, Gaziantep Tesbih