Selimiye Mahallesi 64098 Cadde No: 25 Şehitkamil/GAZİANTEP

KEHRİBAR TAŞI NEDİR? FAYDALARI NELERDİR?

KEHRİBAR TAŞI NEDİR? FAYDALARI NELERDİR?

Kehribar ve reçine taşları olarak da bilinmekte olan asıl ismi ile amber taşı, yumuşak ve hafif olması sebebi ile geçmişten günümüze kadar sıklıkla tercih edilmektedir. Etrafında yer almakta olan küçük eşyaları ve nesneleri de kendine çekmesi ile popüler olan bir taştır. Isı ile temas etmesi halinde kehribar taşının elektro manyetik özellikleri ortaya çıkmaya başlamaktadır. Kırmızı ve sarı renklere sahip olan kehribar taşları en sık rastlanılan renklerdeki kehribar çeşitleridir. Amber taşının görünümü içerisinde hava kabarcıkları ve ipliksi maddeler dikkat çekmektedir. Isıya maruz kaldığı zaman bu taşlar reçine kokusu yayması ile de bilinirler.

Genellikle süs eşyası yapımında kullanılması ile karşımıza çıkmakta olan kehribar taşı, çok açık sarı tonlarından kızıl tonlarına kadar birçok renk çeşidinde bulunan, yarı saydam bir forma sahip olan ve kırılgan yapıdaki bir fosil çeşididir. Baltık Deniz’inden çıkartılan kehribar taşları, uzun yıllardır özellikle de kadınların süs eşyalarının yapımında sıklıkla tercih edilmektedir ve halk tarafından sevilerek kullanılmaktadır. O kadar parlak ve güzel bir renge sahiptir ki diğer saydam taşlarla karşılaştırmasını yapmak kesinlikle mümkün değildir. Kehribar taşına yapışmış olan fosil böcekler ve diğer doğal kalıntıların görülebilir oluşu, diğer doğal taşlarda görülmeyen ve rastlanması güç özelliklerden biridir. Süs eşyalarında takılarda ve özellikle sağladığı faydalar sebebi ile tesbihlerde sıkça kullanılan kehribar taşının köklü bir tarihi vardır. Yüzyıllardır halkın severek kullandığı kehribar taşından yapılmış olan tesbihlere göz atmak isterseniz web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Avrupa’da bulunan kehribar yatakları en çok Romanya, İsveç, Ukrayna, İngiltere ve Hollanda’da ülkelerinde yer almaktadır. Bu ülkeler kehribar taşının ikinci vatanlarıdır. Aslına bakacak olursak İskandinav ülkeleri ve Polonya’nın Baltık Deniz’i en önemli kehribar yatakları arasında yer almaktadır. Bu bölgelerde eski dönemlerde büyük ormanların var olduğu varsayılmaktadır. Kıtalar arası coğrafi olaylar sebebi ile de ormanlar su altında kalmıştır. Bu şekilde oluşmakta olan ve süs eşyalarında kullanılan kehribar taşının içinde böcek, çiçek ve yaprak kalıntıları hiçbir bozulmaya yer vermeden mumyalanmıştır. Kehribar taşı üstte taşındığı zaman aklın ve hafızanın daha da güçlü olmasına katı sağlamasının yanı sıra karar vermesi zor olan konularda kişilere cesaret ve odaklanabilme yeteneği kazandırmaktadır.

Ayrıca böbrek, mesane ve karaciğer gibi organların temizlenmesini sağlayarak daha sağlıklı bir vücuda sahip olunmasına olanak sunar. Bereketin simgesi olarak bilinen amber taşı geçmişten beri pek çok insanın para çantasında da taşıdığı bir taştır. Takıntıları olan insanların gevşemesine ve takıntılarından arınmasına yardımcı olur. Vücudun herhangi yerinde bir ağrı varsa oraya kehribar sürüldüğünde ağrıyı azalttığı görülmüştür. Şifa yüklü enerjisi ile insanların yaşamındaki olumsuz şeyleri fark ettikleri zamanlarda şifa veren bir taş özelliğindedir. Hayatın güzel yönlerini fark edebilmeyi ve yaşamdan tat alabilmeyi sağlayan amber taşının olumlu enerjisine ihtiyaç duyulmaktadır. Siz de amber taşını üzerinizde taşıyarak bu etkilerinden faydalanmak isterseniz kehribar taşından tesbihlerimize göz atabilirsiniz.

Kehribarın Tesbih, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kehribarın Whatsapp Bilgi Hattı

Kehribarın Tesbih, Narsı Gümüş Tesbih, Gaziantep Tesbih