Selimiye Mahallesi 64098 Cadde No: 25 Şehitkamil/GAZİANTEP

DOĞAL TAŞLARIN SAĞLIĞA ETKİLERİ NELERDİR?

DOĞAL TAŞLARIN SAĞLIĞA ETKİLERİ NELERDİR?

Doğal taşlar geçmişten günümüze sağlık için etkileri ile bilinmektedir. Gelin birlikte taşların sağlığa etkilerini inceleyelim.

AZURİT

Uzun saatler araba kullanan veya bilgisayar başında çalışan ve bundan dolayı gözleri yorgun olan kişiler için çok faydalıdır.

TURKUVAZ

Ülkemizde bir diğer adı da Firuze taşı olan bu taş kalp hastalıkları, tansiyon ve sindirim sorunları için etkilidir. Aynı zamanda sadakat, dostluk ve sevgiyi pekiştirir. Özellikle de kadınlar üzerinde cazibeyi arttırma ve huzur verme özelliği vardır.

YEŞİM

Bu taş toksinleri vücudunuzdan atmanızı sağlar. Ayrıca diş ağrıları için iyileştiricidir. Eğer ağzınızda bir süre bekletirseniz ağrıyı kesecektir. Kadınlarda adet ve doğum sancılarına etki eder ve duygu değişimini dengeler.

MERCAN

Mercan taşı, sedef hastalığı önde gelmek üzere, çeşitli cilt hastalıklarının tedavisi için sıklıkla kullanılır. Ayrıca saflığın ve dengenin korunmasına destek olur. Nazara karşı da etkilidir. Konsantrasyon eksikliğini geçirme özelliği vardır.

AKUAMARİN

Akuamarin sinirleri yatıştırıcı bir taş olmasının yanı sıra düşüncelerin berraklaşması ve yaratıcılığın ortaya çıkmasında güçlü bir taştır. Ayrıca böbrek, karaciğer, dalak ve tiroid bezlerini güçlendirir ve destekler.

ZÜMRÜT

Bağışıklık ve sinir sistemi, kalp, ciğer ve böbreği güçlendirdiği ve etkilediği bilinir. Bedeninizi ve ruhunuzu arındırır ve duygusal yönden dengeye ulaştırır. Samimiyet ve sadakati sembolize eder. Cesaret ve güven verir.

AYTAŞI

Bacak ve sırt ağrılarına etki eder ve kramplara iyi gelir. Bunun yanında bilinçaltınızı netleştirir ve konuşma yeteneğini destekler, duygu ve düşüncelerinizi kolayca dışa vurmanızı sağlar.

KUVARS

Yoğunluğu en yüksek olan taşlardan birisidir. Beyni uyarır. Negatif enerjiyi tamamen yok eder ve pozitif enerjiye dönüştürür. Kıskançlık, korku ve öfkeden korumaktadır. Uzun süre kullandığınız zaman temizleyip enerjisinden arındırmanız gerekir.

JASPER

İç organları ve sindirim sistemini kuvvetlendirir. Yüksek enerji verir ve bu sayede güçlü hissettirir. İnanç, sadakat, sevgi ve saygının sembolüdür.

AKİK

Metabolizmanın düzgün çalışmasını sağlar ve düzene sokmaya yardımcı olur. Bunların yanında gerginliği ve stresi azaltır hatta tamamen arındırır.

AMETİST

Yatıştırıcı etkisi ile ünlü olan ametist bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için de kullanılır. Bunun yanında meditasyon için kullanılan bir taştır. Enerjisi çok yüksek olduğu için ortamdaki bütün kötü enerjiyi temizler.

İNCİ

Sadelik ve alçak gönüllü oluşun sembolüdür. Böyle görünüyor olması ile beraber, aynı zamanda çok kıymetli olmayı belirtir. Bu sebeple bilgeliğin ve alimliğin de sembolü olarak bilinir. Eski çağlarda annelerin emzirme döneminde sütünü arttırdığına inanılırmış.

AMAZONİT

Beden ve ruh arasında sürekliliği ve anlayışı sürdürür. Kullanan insanların yaşamına değer katmasına, yaşamına anlam yüklemesine yardımcı olur.

LAL

Tutkunun taşı olarak da sıklıkla anılan lal cinsel gücü arttırır ve aynı zamana kadınlarda adet düzensizliği ve menapoz dönemi için etkili bir taştır. Kan dolaşımını hızlandırarak kanı temizler, unutkanlığa iyi gelir, huzur verir, sevgi ve şefkat duygularını canlandırır psikolojik problemler için de iyi bir çözümleyicidir.

KEHRİBAR

Boğaz ve tiroid bezi enfeksiyonlarını iyileştirir. Tedavi süresinde kullanılarak fayda sağlama özelliği vardır. Sürekli vücutta taşındığı zaman sağlığı korur ve düzende tutar. Kehribar tesbihler kullanarak sürekli yanınızda taşıyabilirsiniz.

Kehribarın Tesbih, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kehribarın Whatsapp Bilgi Hattı

Kehribarın Tesbih, Narsı Gümüş Tesbih, Gaziantep Tesbih