Selimiye Mahallesi 64098 Cadde No: 25 Şehitkamil/GAZİANTEP

SIKMA KEHRİBAR TESBİH NEDİR?

SIKMA KEHRİBAR TESBİH NEDİR?

kehribarin.com ( Kehribarın Tesbih, Narsı Gümüş Tesbih, Gaziantep Tesbih ) olarak bu yazımızda sıkma kehribar tesbih nedir? Konusunu ele aldık.

Bilindiği üzere gibi bu işe gönül vermiş bir tesbih koleksiyoncusunun kesinlikle koleksiyonuna eklemek isteyeceği tesbih türü şüphesiz ki kehribardan yapılmış olan tesbihlerdir. Fakat kehribar tesbihler diğer tesbihlere göre pahalı tesbihler olmaları sebebiyle gerçek olanını bulması oldukça güç olan ve üretim maliyeti de yüksek tesbih modelleridir.

Kehribar tesbihlerin bu kadar değerli olmasının en başta gelen nedeni, kehribar taşının işin aslında bir taş olmamamasıdır. Aslında kehribar taşı yıllarca beklemiş ve fosilleşmiş canlı kalıntılarının oluşturduğu bir tür reçine çeşididir. Bu nedenle de bulunması zordur. Kehribar taşının oluşması için yüzlerce yıl geçmesi gerekmektedir ve yeryüzünün binlerce metre altında olduğu için de oldukça zor koşullarda çıkarılırlar. Ancak tüm bunların aksine sıkma kehribar adı verilen taştan yapılmış olan bir tesbih diğer kehribar tesbih çeşitlerine göre hem farklı hem de fiyat olarak daha ucuz bir tesbih türüdür.

Bunun sebebi ise sıkma kehribar tesbihin yapımı esnasında normal kehribarda kullanılan kehribar reçinesi yerine bir diğer seçenek olarak kullanılan kehribar taşı tozu ile diğer çeşitli maddelerin birbirleri ile karıştırılıp sıkıştırılması ile elde edilmesidir. Sıkma kehribarların içerisinde ayrıca kehribar ile uyumlu olan, taşa renk katabilecek ve aynı zamanda estetik bir görünüm de sağlayacak olan farklı katkı malzemelerinin eklenmesi ile yapıldığını söyleyebiliriz. Fakat orijinal olan sıkma kehribar tesbihlerin renkleri sıkma kehribar taşından yapılmış olan tesbihlere göre daha canlıdır ve aynı zamanda bu tesbihler taşı sebebi ile elde kolayca çekilebilen bir kayganlığa sahiptirler. İnsanlar üzerinde fiziki ve manevi olan faydaları yönünden bakacak olduğumuz zaman ise sıkma kehribar taşından yapılan tesbihler de tamamen saf kehribar taşından üretilen bir damla kehribar tesbih manevi açıdan kullanan kişiye nasıl hissettiriyorsa tamamen aynı şekilde bir sıkma kehribar taşından yapılma tesbih de aynı faydalara ve şifalara sahiptir.

Kehribar taşının halk arasında en çok bilinen ve genellikle kişilerin kehribar tesbih kullanmasına sebep olan özelliği de ruhu dinlendirici ve stresin etkilerini hafifletici bir etki ve güce sahip olmasıdır. Kehribar taşını üzerinde taşıyan kişilerin ruh sağlığına iyi geldiğine inanılmaktadır. Sıklıkla kullanılmakta olan sıkma kehribardan üretilmiş tesbihler kullanan birçok insanı günlük hayatın içinde sürekli yaşanmakta olan stresten uzaklaştırdığı, kişilerin iç huzura ulaşmalarını ve rahatlamalarını sağladığı diye düşünülmektedir. Bu nedenle mutlaka tüm tesbih tutkunlarının saf kehribar taşından olan tesbihlere olduğu gibi sıkma kehribar taşına da büyük ilgileri vardır.

Özellikle tesbih kolaksiyoncuları ve tüm günlük hayatında tesbih kullanan kişilerin mutlaka ellerinde bir sıkma kehribar tesbihi vardır. Eğer sizin sıkma kehribar taşından bir tesbihiniz hala yoksa web sitemizde tesbih modellerimize bir göz atabilirsiniz. Anlamlı olan ve değerli olan sıkma kehribar tesbihler sevdikleriniz için de güzel bir hediye olacaktır.

Kehribarın Tesbih, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kehribarın Whatsapp Bilgi Hattı

Kehribarın Tesbih, Narsı Gümüş Tesbih, Gaziantep Tesbih